Kozienice mają nową, kolorową i ekologiczną wizytówkę

24 lipca 2023

Kategoria:

Chodzi o park rekreacyjno-sportowy, który powstał u zbiegu ulic Warszawskiej i Legionów. Już od ponad tygodnia jest dostępny dla odwiedzających.

To bardzo nowoczesny obiekt, ale też płynnie wkomponowany w lokalne środowisko naturalne – przestrzeń do odpoczynku stworzono przede wszystkim z materiałów przyjaznych przyrodzie. Przekona się o tym każdy, kto zauważy chociażby drewnianą infrastrukturę rozmieszczoną na terenie parku. Co więcej, w jego zielonej przestrzeni przybyło nowych roślin – drzew, krzewów i kwiatów, a nasadzeń było w sumie kilkanaście tysięcy.

Jak tłumaczy burmistrz Piotr Kozłowski, opracowując koncepcję parku rekreacyjno-sportowego, włodarze gminy Kozienice kierowali się chęcią stworzenia miejsca, które integrowałoby lokalną społeczność, a jednocześnie przyciągałoby turystów odwiedzających miasto. Jednak nowy obiekt ściąga do centrum Kozienic także innych gości, zwłaszcza tych spragnionych – o to dbają misy dla ptaków i dla owadów.

Natomiast ludzi nowy park kusi różnymi możliwościami – na odpoczynek w plenerze. Znajdują się tam dwa bardzo kolorowe place wodne, na których można zażyć ochłody w upalne dni. Jest także przestrzeń rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych, co dowodzi że nowe miejsce jest gościnne dla wszystkich. Na terenie obiektu znajduje się również scena plenerowa, która sprzyja organizowaniu koncertów i innych wydarzeń rozrywkowych. A na tych, którzy najbardziej lubią dźwięki przyrody, czeka leśna strefa relaksu.

Cała inwestycja pochłonęła prawie 14 milionów złotych, ale ponad 10 milionów pokryła dotacja z rządowego Funduszu Polski Ład.

Dodajmy, że park rekreacyjno-sportowy w Kozienicach jest ogólnodostępny – można z niego korzystać bezpłatnie, ale warto pamiętać o godzinach otwarcia placów wodnych. W sezonie letnim, w tygodniu są czynne od 10.00 do 18.00, a w weekendy – od 10.00 do 20.00.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Realizator/Montażysta Dźwięku- praca W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Realizator/Montażysta Dźwięku. Obowiązki: - komputerowy montaż treści dźwiękowych off-line - realizacja za pulpitem mikserskim treści radiowych on-line -...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...