Kolejna lubelska droga żelazna zostanie zelektryfikowana

18 maja 2023

Kategoria:

Szybciej i bardziej ekologicznie – właśnie tak będzie można wkrótce podróżować z Lublina w kierunku Warszawy. Podjęto właśnie pierwsze kroki w tej sprawie.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują wprowadzenie ważnych zmian na trasie między Lubelszczyzną i Mazowszem. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, której celem jest elektryfikacja linii kolejowej Łuków-Lublin Północny.

Ta inwestycja wyjdzie na dobre zarówno pasażerom pociągów, jak też środowisku naturalnemu. Gdy dojdzie do skutku, zniknie potrzeba wymiany lokomotyw – ze spalinowych na elektryczne. Całą podróż będzie można spędzić w ekologicznym składzie – i stanie się ona również nieco krótsza. Żelaznymi drogami tej części Lubelszczyzny będą jeździły nowocześniejsze pociągi – a przewoźnicy będą mogli przygotować różne atrakcyjne oferty. Skorzystać mają między innymi mieszkańcy Lubartowa, którzy zyskają nowe połączenia z Warszawą.

Elektryfikacja linii Łuków-Lublin będzie kosztować 378 milionów złotych. To jedno z pięciu zadań, jakie zostaną wykonane w województwie lubelskim do 2029 roku, z pomocą rządowych dotacji z programu „Kolej Plus”.

Źródło informacji: PKP PLK S.A.; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...