Koleje Mazowieckie wymieniają swoje pociągi na elektryczne

28 lutego 2023

Kategoria:

W taborze spółki stopniowo następują zmiany, które wyjdą na dobre zarówno pasażerom pociągów, jak i środowisku naturalnemu.

Popularny przewoźnik konsekwentnie wymienia pojazdy starszego typu na elektryczne składy. Jak wynika z aktualnych danych, na koniec lutego posiada już 47 nowoczesnych, pięcioczłonowych zespołów trakcyjnych serii ER160 i typu FLIRT3. To znaczy, że zrealizowano znaczną część rekordowej umowy, jaką spółka zawarła w 2018 roku – na kwotę ponad 2 miliardów złotych. Jeszcze w tym roku kalendarzowym Koleje Mazowieckie mają mieć w swoim parku taborowym wszystkie zamówione pojazdy, czyli 61 elektrycznych składów.

Czesław Sulima, członek zarządu spółki i Dyrektor Eksploatacyjny, liczy, że nowoczesne pociągi to szansa na dalszy wzrost liczby podróżnych. Koleje Mazowieckie już teraz cieszą się z tego, że statystki przewozowe coraz bardziej przypominają te sprzed pandemii – odzyskano już 95% pasażerów z 2019 roku. W ubiegłym roku pociągi tego przewoźnika wybierało tak wielu podróżnych, że spółka stanęła na drugim miejscu ogólnopolskiego podium.

Źródło informacji: Koleje Mazowieckie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...