Kazimierscy strażacy najaktywniejsi na Lubelszczyźnie!

21 czerwca 2023

Kategoria:

Nie boją się walczyć z ogniem (i wieloma innymi zagrożeniami), a w razie potrzeby pomogą każdemu, kto nagle wpadł w duże kłopoty. Ich aktywność znają i doceniają mieszkańcy regionu – ale odnotowują ją również statystyki.

Wczoraj (20 czerwca), w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta konferencja Parlamentarnego Zespołu Strażaków z okazji jubileuszu 30-lecia działalności. W tym spotkaniu wzięła udział również delegacja z naszego regionu. Kulminacyjnym momentem uroczystości było uhonorowanie tych jednostek i druhen, które były najbardziej aktywne w ubiegłym roku kalendarzowym.

Ochotnicza Straż Pożarna z Kazimierza Dolnego została wyróżniona jako jednostka, która najczęściej podejmowała działania ratowniczo-gaśnicze na terenie województwa lubelskiego. Kazimierscy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń aż 180 razy.

Powiat puławski reprezentowała również druhna Monika Łucianek z OSP Oblasy, która została uhonorowana jako najaktywniejsza druhna na całej Lubelszczyźnie.

Źródło informacji: KG PSP; źródło zdjęcia: OSP KSRG Kazimierz Dolny

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...