Jak zmieniła się droga biegnąca przez Paprotnię?

7 lipca 2023

Kategoria:

Zmotoryzowani mieszkańcy naszego regionu albo odwiedzający nasze powiaty goście, mogą już wygodniej wyjechać z Lubelszczyzny i wjechać na Mazowsze – albo odwrotnie.

W miniony poniedziałek (3 lipca) uroczyście otwarto wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1400L, który biegnie przez miejscowość Paprotnia w ryckiej gminie Stężyca. To trasa, która prowadzi z naszego regionu do powiatu garwolińskiego i gminy Maciejowice.

Po latach eksploatacji ta trasa potrzebowała gruntownego remontu i wzmocnienia konstrukcji. Odcinek liczący prawie 3800 metrów zaprojektowano na nowo – po modernizacji jezdnia jest szersza i bez zbędnych załamań. Dzięki tej samej inwestycji w Paprotni pojawiła się także nowa zatoka autobusowa, zbudowano nowe chodniki i przebudowano 90 lokalnych zjazdów z drogi powiatowej.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało blisko 7,4 miliona złotych, ale niemal połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – w kwocie niemal 3,4 miliona. Pozostałymi należnościami władze powiatu i gminy podzieliły się po połowie.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...