Grupa Azoty Puławy ma nowego prezesa i wiceprezesa zarządu

13 lutego 2023

Kategoria:

Podczas posiedzenia zwołanego w miniony piątek (10 lutego), Rada Nadzorcza puławskiej spółki podjęła dwie ważne decyzje – tym samym nastąpiły ważne zmiany personalne w zarządzie Zakładów Azotowych.

Grupa Azoty Puławy ma już nowego prezesa – to Marcin Kowalczyk, który w ostatnim czasie pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, a także z zakresu audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował zarówno w administracji publicznej, jak też w spółkach prawa handlowego. Był między innymi zastępcą prezesa Agencji Mienia Wojskowego i wiceprezesem Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego. Od maja 2020 roku był związany ze spółką PGE Dystrybucja S.A., gdzie piastował stanowisko prezesa zarządu.

Dla Polskiej Grupy Energetycznej pracował także Paweł Bryda – który od minionego piątku jest wiceprezesem zarządu Grupy Azoty Puławy. To radca prawny i rzecznik patentowy, który przez wiele lat pracował również w organach administracji rządowej. Przez ponad dekadę był pracownikiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tam przeszedł długą ścieżkę kariery: od referendarza, poprzez stanowiska specjalistyczne i samodzielne, po funkcję naczelnika Wydziału Handlu i Usług. Jest autorem wielu stanowisk i interpretacji przepisów prawa, przygotowywał projekty krajowych aktów prawnych, brał również udział w pracach nad dyrektywami unijnymi.

Przypomnijmy, że poprzedni prezes puławskich Azotów, Tomasz Hryniewicz, zrezygnował ze swojej funkcji w połowie stycznia – tuż po tym, jak został odwołany z funkcji wiceprezesa całej Grupy Azoty. W tym samym czasie ze swojego stanowiska wiceprezesa w puławskim zarządzie zrezygnowała również Renata Tyszer. Teraz, po niecałym miesiącu, zarząd puławskiej spółki ponownie liczy pięć osób.

Źródło informacji: Grupa Azoty Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...