Gabriela Król pięciokrotną Mistrzynią Polski w pływaniu!

12 grudnia 2022

Kategoria:

W miniony weekend ponownie wydłużyła się lista sportowych sukcesów, jakie ma na swoim koncie młoda pływaczka z Puław. Starty w Gorzowie Wielkopolskim przyniosły jej nowe laury zwycięstwa.

Podczas Mistrzostw Polski do lat 16 w pływaniu, Gabriela Król z Wisły Puławy aż pięć razy stanęła na najwyższym stopniu podium. Zwyciężyła w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym (59.22) i dowolnym (54.39), na 200 metrów stylem dowolnym (2:00.57) i zmiennym (2:12.45), a także na 50 metrów stylem grzbietowym (27.37).

W dwóch kategoriach była najlepsza nie tylko wśród aktualnych przeciwników – pobiła też rekordy Polski, ustanowione w poprzednich latach przez młode zawodniczki. Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, od 2009 najlepszy był wynik Klaudii Naziębło, natomiast pływaczki, które podejmowały wyzwanie przepłynięcia 100 metrów stylem dowolnym, mierzyły się z wynikiem Katarzyny Wilk z 2008 roku. Teraz to Gabriela Król zawiesiła nowe, wysokie poprzeczki.

Reprezentantka Puław została też najlepszą zawodniczką gorzowskich mistrzostw – i znacząco przyczyniła się do tego, że w klasyfikacji klubów sama Wisła Puławy zajęła trzecie miejsce.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...