Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

17 marca 2023

Kategoria:

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum.

Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia kilometrów dla Puław i żeby sprawdzić, jak działa aplikacja „Aktywne Miasta”.

Puławy co roku przystępują do tego konkursu z wielkim apetytem na zwycięstwo – i osiągają w nim coraz lepsze wyniki. W ubiegłym roku zajęły drugie miejsce, pokonując aż 50 konkurentów z całej Polski. Wykręcono wtedy prawie 427 tysięcy kilometrów. Czy ten rekord uda się pobić?

Wyzwanie na pewno podejmie Puławska Grupa Rowerowa. O szczegóły zapytaliśmy Grzegorza Furtaka – tę rozmowę wyemitowaliśmy w audycji „Po siedemnastej lokalnie”:

Uczestników nowej edycji ponownie będzie mobilizować Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach. Tradycyjnie, można spodziewać się rajdów, które zaproszą do podjęcia wspólnych rowerowych wypraw. Wypada na bieżąco śledzić facebookowy profil Ośrodka, żeby poznać szczegóły.

Zdjęcie: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...