Czy Stężyca powinna znowu być miastem?

20 grudnia 2022

Kategoria:

Takie pytanie zadają mieszkańcom tutejszej gminy lokalne władze. Do 16 stycznia potrwa ankieta konsultacyjna w tej sprawie.

Specjalny formularz można pobrać ze strony internetowej urzędu gminy (kliknij TUTAJ). Każdy mieszkaniec Stężycy (albo jednej z pobliskich miejscowości), który jest pełnoletni, może poprzeć pomysł nadania jej praw miejskich, ale może też się sprzeciwić albo wstrzymać od głosu. Konieczne jest również podanie swoich danych osobowych. Wypełniony formularz trzeba złożyć w urzędzie gminy albo przekazać go swojemu sołtysowi.

Dodajmy, że Stężyca była miastem królewskim między XIV a XIX wiekiem. Utraciła ten status po klęsce powstania styczniowego, podobnie jak wiele innych miejscowości w naszym regionie. W minionych latach w dwóch gminach powiatu puławskiego podnoszono kwestię powrotu do statusu miasta – w Końskowoli i Janowcu. Jednak tam jak dotąd nie przyniosło to konkretnych rezultatów.

Źródło informacji i zdjęcia: UG w Stężycy

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...