Czas wyremontować okolice dworca PKP w Dęblinie!

26 stycznia 2023

Kategoria:

Wkrótce na terenie Dęblina rozpocznie się nowa i wyczekiwana inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę terenu wokół dworca PKP, a przede wszystkim remont ulic Dworcowej i Kolejowej, które biegną równolegle do torów kolejowych.

W miniony poniedziałek (23 stycznia) w dęblińskim ratuszu spotkali się lokalni samorządowcy, przedstawiciele zarządu spółki PKP S.A. oraz firmy budowlanej Poltor. W tym gronie podpisano umowę w sprawie realizacji pierwszego etapu zaplanowanych prac. Będzie to modernizacja przystanku autobusowego i zatoczki na ulicy Dworcowej. Jeszcze w tym tygodniu wykonawca ma przejąć plac budowy, a w ciągu najbliższych sześciu tygodni ma się wywiązać ze swojego zadania. Wartość tych prac przekroczy kwotę 300 tysięcy złotych.

Zawarta umowa to pierwszy efekt pertraktacji, które podjęto blisko rok temu. Żeby móc zrealizować ambitne plany, samorządowcy musieli uzyskać zgody w Oddziale Nieruchomości PKP S.A., bo to ta spółka zarządza tymi terenami – i tylko ona może zawierać jakiekolwiek umowy w sprawie ewentualnych remontów. Jednocześnie, prośby o potrzebne interwencje kierowano do Ministerstwa Infrastruktury.

Przebudowa fragmentu ulicy Dworcowej będzie swego rodzaju wstępem do bardzo dużego projektu, który dotyczy rewitalizacji dwóch dęblińskich ulic, a nawet budynku samego dworca. Cała inwestycja miałaby się zakończyć w 2025 roku.

Jak tłumaczy Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP S.A., jeszcze w tym roku ma się rozpocząć kolejny etap remontu ulicy Dworcowej. Jezdnia zyska nową nawierzchnię – również tam, gdzie droga na razie jest nieutwardzona. W pobliżu mają powstać także nowe miejsca parkingowe. W planie jest oczywiście budowa nowego chodnika, natomiast sam budynek dworca czeka termomodernizacja, wymiana węzła sanitarnego i systemu informacji.

Źródło informacji: UM w Dęblinie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...