Czas wyremontować okolice dworca PKP w Dęblinie!

26 stycznia 2023

Kategoria:

Wkrótce na terenie Dęblina rozpocznie się nowa i wyczekiwana inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę terenu wokół dworca PKP, a przede wszystkim remont ulic Dworcowej i Kolejowej, które biegną równolegle do torów kolejowych.

W miniony poniedziałek (23 stycznia) w dęblińskim ratuszu spotkali się lokalni samorządowcy, przedstawiciele zarządu spółki PKP S.A. oraz firmy budowlanej Poltor. W tym gronie podpisano umowę w sprawie realizacji pierwszego etapu zaplanowanych prac. Będzie to modernizacja przystanku autobusowego i zatoczki na ulicy Dworcowej. Jeszcze w tym tygodniu wykonawca ma przejąć plac budowy, a w ciągu najbliższych sześciu tygodni ma się wywiązać ze swojego zadania. Wartość tych prac przekroczy kwotę 300 tysięcy złotych.

Zawarta umowa to pierwszy efekt pertraktacji, które podjęto blisko rok temu. Żeby móc zrealizować ambitne plany, samorządowcy musieli uzyskać zgody w Oddziale Nieruchomości PKP S.A., bo to ta spółka zarządza tymi terenami – i tylko ona może zawierać jakiekolwiek umowy w sprawie ewentualnych remontów. Jednocześnie, prośby o potrzebne interwencje kierowano do Ministerstwa Infrastruktury.

Przebudowa fragmentu ulicy Dworcowej będzie swego rodzaju wstępem do bardzo dużego projektu, który dotyczy rewitalizacji dwóch dęblińskich ulic, a nawet budynku samego dworca. Cała inwestycja miałaby się zakończyć w 2025 roku.

Jak tłumaczy Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP S.A., jeszcze w tym roku ma się rozpocząć kolejny etap remontu ulicy Dworcowej. Jezdnia zyska nową nawierzchnię – również tam, gdzie droga na razie jest nieutwardzona. W pobliżu mają powstać także nowe miejsca parkingowe. W planie jest oczywiście budowa nowego chodnika, natomiast sam budynek dworca czeka termomodernizacja, wymiana węzła sanitarnego i systemu informacji.

Źródło informacji: UM w Dęblinie

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...