Czas przygotować nowe pogotowie ratunkowe dla zwoleńskiego szpitala

31 sierpnia 2022

Kategoria:

Szpital w Zwoleniu przechodzi kolejne zmiany – na jego terenie rusza nowy remont, po którym wiele się zmieni w funkcjonowaniu placówki.

Gruntownej przebudowy potrzebuje budynek, w którym dawniej funkcjonowała szpitalna kuchnia. Zdecydowano, że właśnie tutaj ma działać pogotowie ratunkowe, a także poradnia ortopedyczna. Obiekt jest połączony z głównym gmachem szpitala, dlatego zagospodarowanie go w taki sposób będzie korzystne zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. Oczywiście zanim budynek będzie mógł zacząć pełnić nowe role, musi zostać odpowiednio przystosowany do nowych zadań.

Przypomnijmy, że generalny remont w głównej części zwoleńskiego szpitala został ukończony przed dwoma laty. Wówczas przebudowano i zmodernizowano wszystkie jego wnętrza – zmieniono układ pomieszczeń, wymieniono instalacje i przeprowadzono na nowo roboty wykończeniowe. Wprowadzono też oczywiście rozmaite udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Była to ogromna inwestycja, która kosztowała władze powiatu ponad 5 milionów złotych.

Prace przy budynku dawnej kuchni będą miały podobny rozmach. Do zrobienia jest bardzo dużo – nie tylko w samym obiekcie, ale i wokół niego. Wykonawca ma zadbać także o to, żeby do nowej siedziby zwoleńskiego pogotowia ratunkowego prowadziła równa ścieżka z kostki betonowej, połączona z pobliskim chodnikiem. Nawierzchnia drogi dojazdowej również zostanie odświeżona i pokryta nową warstwą asfaltu.

Wszystkie te nowe prace remontowe pochłoną blisko milion złotych, ale ponad połowę tych kosztów pokryje dotacja pozyskana z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Już jest – lubelski ośrodek hipoterapii

Już jest – lubelski ośrodek hipoterapii

Przełom września i października to czas inauguracji zajęć akademickich. Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy postanowił połączyć otwarcie nowego roku zajęć z otwarciem zupełnie nowego kompleksu, który posłuży jednocześnie ludziom i zwierzętom. Wczoraj (29 września) w...

Co dalej z puławskim Domkiem Greckim? Posłuchaj!

Co dalej z puławskim Domkiem Greckim? Posłuchaj!

Domek Grecki to puławski zabytek, do którego dotrze każdy, kto spacerując po Parku Czartoryskich przejdzie przez most biegnący nad ulicą Głęboką. Ponad dwieście lat temu budynek przyjmował w swoich progach arystokratów, a w ostatnich dekadach - przede wszystkim...

Droga z Trzcianek do Tomaszowa – już odnowiona i otwarta!

Droga z Trzcianek do Tomaszowa – już odnowiona i otwarta!

Kolejna lokalna droga na terenie powiatu puławskiego zmieniła się na lepsze. A to jeszcze nie koniec podobnych inwestycji w tej części naszego regionu. Wczoraj (27 września) oficjalnie została oddana do użytku wyremontowana droga między miejscowościami Trzcianki i...