Czas przygotować nowe pogotowie ratunkowe dla zwoleńskiego szpitala

31 sierpnia 2022

Kategoria:

Szpital w Zwoleniu przechodzi kolejne zmiany – na jego terenie rusza nowy remont, po którym wiele się zmieni w funkcjonowaniu placówki.

Gruntownej przebudowy potrzebuje budynek, w którym dawniej funkcjonowała szpitalna kuchnia. Zdecydowano, że właśnie tutaj ma działać pogotowie ratunkowe, a także poradnia ortopedyczna. Obiekt jest połączony z głównym gmachem szpitala, dlatego zagospodarowanie go w taki sposób będzie korzystne zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. Oczywiście zanim budynek będzie mógł zacząć pełnić nowe role, musi zostać odpowiednio przystosowany do nowych zadań.

Przypomnijmy, że generalny remont w głównej części zwoleńskiego szpitala został ukończony przed dwoma laty. Wówczas przebudowano i zmodernizowano wszystkie jego wnętrza – zmieniono układ pomieszczeń, wymieniono instalacje i przeprowadzono na nowo roboty wykończeniowe. Wprowadzono też oczywiście rozmaite udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Była to ogromna inwestycja, która kosztowała władze powiatu ponad 5 milionów złotych.

Prace przy budynku dawnej kuchni będą miały podobny rozmach. Do zrobienia jest bardzo dużo – nie tylko w samym obiekcie, ale i wokół niego. Wykonawca ma zadbać także o to, żeby do nowej siedziby zwoleńskiego pogotowia ratunkowego prowadziła równa ścieżka z kostki betonowej, połączona z pobliskim chodnikiem. Nawierzchnia drogi dojazdowej również zostanie odświeżona i pokryta nową warstwą asfaltu.

Wszystkie te nowe prace remontowe pochłoną blisko milion złotych, ale ponad połowę tych kosztów pokryje dotacja pozyskana z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W Puławach kwitł nielegalny hazard

W miniony poniedziałek (22 maja) takie zakazane (ale, jak się okazuje, popularne) rozrywki ukróciła kontrola z Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej jednocześnie odwiedzili dwa lokale w centrum miasta. W przeprowadzeniu akcji pomogli...

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Puławski szpital powiatowy przejdzie kolejne remonty

Koszty zaplanowanych prac pokryją środki z rezerwy budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W miniony poniedziałek, w obecności przedstawicieli władz powiatu puławskiego oraz dwóch posłów na sejm RP, wojewoda lubelski...

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Perony w Sarnowie wyglądają już zupełnie inaczej

Wyższy komfort podróżowania - to cel, który chcą osiągnąć PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizując kolejne przystanki, które służą podróżnym. Nowy sukces na tym polu to perony w Sarnowie. Miłośnicy jazdy pociągiem, którzy często podróżują rycką drogą żelazną z Dęblina...