Czas przygotować nowe pogotowie ratunkowe dla zwoleńskiego szpitala

31 sierpnia 2022

Kategoria:

Szpital w Zwoleniu przechodzi kolejne zmiany – na jego terenie rusza nowy remont, po którym wiele się zmieni w funkcjonowaniu placówki.

Gruntownej przebudowy potrzebuje budynek, w którym dawniej funkcjonowała szpitalna kuchnia. Zdecydowano, że właśnie tutaj ma działać pogotowie ratunkowe, a także poradnia ortopedyczna. Obiekt jest połączony z głównym gmachem szpitala, dlatego zagospodarowanie go w taki sposób będzie korzystne zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. Oczywiście zanim budynek będzie mógł zacząć pełnić nowe role, musi zostać odpowiednio przystosowany do nowych zadań.

Przypomnijmy, że generalny remont w głównej części zwoleńskiego szpitala został ukończony przed dwoma laty. Wówczas przebudowano i zmodernizowano wszystkie jego wnętrza – zmieniono układ pomieszczeń, wymieniono instalacje i przeprowadzono na nowo roboty wykończeniowe. Wprowadzono też oczywiście rozmaite udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Była to ogromna inwestycja, która kosztowała władze powiatu ponad 5 milionów złotych.

Prace przy budynku dawnej kuchni będą miały podobny rozmach. Do zrobienia jest bardzo dużo – nie tylko w samym obiekcie, ale i wokół niego. Wykonawca ma zadbać także o to, żeby do nowej siedziby zwoleńskiego pogotowia ratunkowego prowadziła równa ścieżka z kostki betonowej, połączona z pobliskim chodnikiem. Nawierzchnia drogi dojazdowej również zostanie odświeżona i pokryta nową warstwą asfaltu.

Wszystkie te nowe prace remontowe pochłoną blisko milion złotych, ale ponad połowę tych kosztów pokryje dotacja pozyskana z budżetu województwa mazowieckiego.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...