Czas przebudować most nad Leonką – i nie tylko

2 marca 2023

Kategoria:

W Opolu Lubelskim podpisano dziś umowy w sprawie kilku ważnych remontów drogowych. Chodzi o projekty dotowane ze środków rządowego Funduszu „Polski Ład”.

W pobliżu mostu nad Leonką spotkali się dziś opolscy samorządowcy oraz przedstawiciele firm, które zajmą się wcielaniem w życie ambitnych planów. Burmistrz Sławomir Plis podkreślił, że przygotowania do przeprowadzenia inwestycji przebiegły bardzo sprawnie. A całe zadanie, warte ponad 6 milionów złotych, jest podzielone na trzy etapy.

Pierwszy dotyczy przebudowy gminnych dróg w miejscowościach Franciszków Stary, Góry Kluczkowickie, Skoków i Kluczkowice, a także o modernizację ulic Przemysłowej i Cmentarnej w Opolu Lubelskim. Wszystkim zajmie się firma budowlana z Chodla, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród szóstki uczestników przetargu.

W drugim etapie remont czeka ulicę Głęboką we Wrzelowcu oraz chodniki w Zosinie, Wandalinie i przy opolskich ulicach Kościuszki i Fabrycznej. Natomiast przy ulicy Kraszewskiego ma powstać nowy parking. Wszystkie te prace przeprowadzi firma z Urzędowa, która wygrała z czterema innymi firmami biorącymi udział w przetargu.

Trzeci etap dotyczy prac przy ulicy Pomorskiej – remontu i budowy mostu nad rzeką Leonką. Te wyczekiwane zmiany dokonają się dzięki firmie budowlanej z Lublina, która również pokonała w przetargu czworo konkurentów.

Wykonawcy mają 15 miesięcy na wywiązanie się ze swoich umów, a powinni rozpocząć prace najpóźniej w połowie tego roku. Wiadomo też, że realizacja poszczególnych etapów będzie postępować jednocześnie.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...