Czas przebudować most nad Leonką – i nie tylko

2 marca 2023

Kategoria:

W Opolu Lubelskim podpisano dziś umowy w sprawie kilku ważnych remontów drogowych. Chodzi o projekty dotowane ze środków rządowego Funduszu „Polski Ład”.

W pobliżu mostu nad Leonką spotkali się dziś opolscy samorządowcy oraz przedstawiciele firm, które zajmą się wcielaniem w życie ambitnych planów. Burmistrz Sławomir Plis podkreślił, że przygotowania do przeprowadzenia inwestycji przebiegły bardzo sprawnie. A całe zadanie, warte ponad 6 milionów złotych, jest podzielone na trzy etapy.

Pierwszy dotyczy przebudowy gminnych dróg w miejscowościach Franciszków Stary, Góry Kluczkowickie, Skoków i Kluczkowice, a także o modernizację ulic Przemysłowej i Cmentarnej w Opolu Lubelskim. Wszystkim zajmie się firma budowlana z Chodla, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród szóstki uczestników przetargu.

W drugim etapie remont czeka ulicę Głęboką we Wrzelowcu oraz chodniki w Zosinie, Wandalinie i przy opolskich ulicach Kościuszki i Fabrycznej. Natomiast przy ulicy Kraszewskiego ma powstać nowy parking. Wszystkie te prace przeprowadzi firma z Urzędowa, która wygrała z czterema innymi firmami biorącymi udział w przetargu.

Trzeci etap dotyczy prac przy ulicy Pomorskiej – remontu i budowy mostu nad rzeką Leonką. Te wyczekiwane zmiany dokonają się dzięki firmie budowlanej z Lublina, która również pokonała w przetargu czworo konkurentów.

Wykonawcy mają 15 miesięcy na wywiązanie się ze swoich umów, a powinni rozpocząć prace najpóźniej w połowie tego roku. Wiadomo też, że realizacja poszczególnych etapów będzie postępować jednocześnie.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...