Czas otworzyć puławską Mediatekę – już w tę sobotę!

28 marca 2023

Kategoria:

Co prawda w nadchodzącą sobotę wypada Prima Aprilis – ale już dziś zaręczamy, że tę wiadomość można (a nawet trzeba) wziąć na serio!

Puławianie, którzy lubią spędzać wolne chwile z nosami w książkach, muszą przyzwyczaić się do nowego adresu, pod którym będą mogli odbierać kolejne wypożyczane egzemplarze. Co więcej, już niedługo będą mogli oswoić się z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym odbieranie i zwracanie książek nie będzie wymagało obecności bibliotekarza. Czym są i jak działają: książkomat, wrzutnia albo punkt self-check? To się okaże już za kilka dni!

Od kwietnia puławska Biblioteka Miejska będzie już urzędować w nowej siedzibie. Oczywiście przeglądanie książkowych zbiorów to tylko jedno z wielu zajęć, jakim będzie można się tam oddawać. Na najbliższą sobotę zaplanowano uroczyste otwarcie nowoczesnej i pełnej niespodzianek Mediateki, wybudowanej przy ulicy Wojska Polskiego.

Dla mieszkańców Puław będzie to pierwsza okazja, żeby odwiedzić nowe wnętrza biblioteki i przetestować nowoczesne rozwiązania, jakie w niej zastosowano. Jednak właściwa obsługa czytelników ruszy już wraz z nowym tygodniem, w poniedziałek 3 kwietnia.

Sobota upłynie na oficjalnych uroczystościach, które ruszą o godzinie 11.00. Goście nowego gmachu będą mogli obejrzeć wystawę malarstwa – będą to prace studentów warszawskiej ASP, udostępnione przez Fundację KZMRZ. Zebrani będą mogli także dokładnie przyjrzeć się muralowi, który specjalnie dla puławskiej biblioteki stworzył Dawid Ryski.

A po sąsiedzku, w sali widowiskowej „Domu Chemika”, wczesnym popołudniem (o 13.00) odbędzie się recital Kacpra Kuszewskiego. Znany aktor i wokalista przypomni widzom brzmienia z lat 20. i 30. XX wieku. Występ pod tytułem „Album Rodzinny” będzie pełen brzmień fokstrota, swingu czy tanga. Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące otwarciu puławskiej Mediateki będzie wolny.

Źródło informacji: UM w Puławach; źródło zdjęcia: zasoby Biblioteki Miejskiej w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...