Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

17 marca 2023

Kategoria:

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele – a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono – kosztowny, generalny remont.

W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana Kochanowskiego. To największa placówka oświatowa, którą zarządza kozienicka gmina. Służy mieszkańcom miasta i okolic już od pięciu dekad – a w roku swojego jubileuszu bardzo się zmieni.

W planach jest wymiana wszystkich instalacji, docieplenie ścian, dachów i stropów. Centralne ogrzewanie czeka modernizacja, zostanie również zamontowana mechaniczna wentylacja. Po remoncie szkoła ma korzystać z zielonej energii, dzięki dużej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie, a także montaż nowoczesnego oświetlenia, oznacza oszczędności związane z opłacaniem rachunków za prąd. Oczywiście jednocześnie skorzysta środowisko naturalne – redukcja zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery ma się przełożyć na zrównoważony rozwój regionu i podnieść jakość życia mieszkańców.

Wczoraj (14 marca) podpisano umowę z wykonawcą, firmą ZAW-BUD. Czeka ją wymagające zadanie, ponieważ podczas remontu szkoła wciąż będzie funkcjonować. Koszt całej inwestycji to ponad 9 milionów złotych, ale aż dwie trzecie tej sumy pokryją środki z Funduszy Norweskich. Przypomnijmy, że to już drugi kozienicki projekt, któremu przyznano takie wsparcie (o poprzednim pisaliśmy TUTAJ).

Podczas wtorkowego spotkania w ratuszu burmistrz Piotr Kozłowski przypomniał, że niedawno przy PSP nr 3 otwarto nową salę sportową – i w tej kadencji zainwestowano już w tę placówkę prawie 17 milionów złotych. Jak podkreślił włodarz, wszystkie starania podejmowane są z myślą, by „Trójka” mogła służyć kolejnym pokoleniom kozieniczan – przez kolejnych 50 lat.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...