Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

17 marca 2023

Kategoria:

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele – a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono – kosztowny, generalny remont.

W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana Kochanowskiego. To największa placówka oświatowa, którą zarządza kozienicka gmina. Służy mieszkańcom miasta i okolic już od pięciu dekad – a w roku swojego jubileuszu bardzo się zmieni.

W planach jest wymiana wszystkich instalacji, docieplenie ścian, dachów i stropów. Centralne ogrzewanie czeka modernizacja, zostanie również zamontowana mechaniczna wentylacja. Po remoncie szkoła ma korzystać z zielonej energii, dzięki dużej instalacji fotowoltaicznej. To rozwiązanie, a także montaż nowoczesnego oświetlenia, oznacza oszczędności związane z opłacaniem rachunków za prąd. Oczywiście jednocześnie skorzysta środowisko naturalne – redukcja zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery ma się przełożyć na zrównoważony rozwój regionu i podnieść jakość życia mieszkańców.

Wczoraj (14 marca) podpisano umowę z wykonawcą, firmą ZAW-BUD. Czeka ją wymagające zadanie, ponieważ podczas remontu szkoła wciąż będzie funkcjonować. Koszt całej inwestycji to ponad 9 milionów złotych, ale aż dwie trzecie tej sumy pokryją środki z Funduszy Norweskich. Przypomnijmy, że to już drugi kozienicki projekt, któremu przyznano takie wsparcie (o poprzednim pisaliśmy TUTAJ).

Podczas wtorkowego spotkania w ratuszu burmistrz Piotr Kozłowski przypomniał, że niedawno przy PSP nr 3 otwarto nową salę sportową – i w tej kadencji zainwestowano już w tę placówkę prawie 17 milionów złotych. Jak podkreślił włodarz, wszystkie starania podejmowane są z myślą, by „Trójka” mogła służyć kolejnym pokoleniom kozieniczan – przez kolejnych 50 lat.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...

Remont ulicznego oświetlenia w Puławach nadchodzi wielkimi krokami!

Remont ulicznego oświetlenia w Puławach nadchodzi wielkimi krokami!

Postępowanie przetargowe pozwoliło wyłonić przedsiębiorstwo, które zrealizuje ogromną inwestycję. Dzięki niej, na puławskich ulicach będzie widniej i bezpieczniej, a a znaczącą różnicę poczuje środowisko naturalne i miejski budżet. Niedawne zapowiedzi zaczynają...