Czas na nowo rozświetlić poniatowski Park Miejski

11 kwietnia 2023

Kategoria:

Dobrze oświetlona droga to bezpieczeństwo – również na tych ścieżkach, które pokonują piesi i osoby szukające chwili oddechu w plenerze. Dlatego dobre wiadomości nadchodzą dla mieszkańców Poniatowej.

Już tego lata Park Miejski w Poniatowej będzie można zobaczyć w zupełnie innym świetle. Takim, które będzie płynąć z nowoczesnych i ekologicznych opraw LED. Włodarze gminy podpisali umowę w sprawie wymiany przestarzałego oświetlenia. Wykonawca to firma z Lubartowa – i ma zakończyć wszystkie prace do 12 czerwca.

Planując modernizację, włodarze uwzględnili liczne prośby i postulaty, od dłuższego czasu zgłaszane przez mieszkańców. Wiadomo więc, że niektóre lampy zostaną przeniesione – tak, żeby w konkretnych zakątkach parku po zmroku nie zalegała już ciemność.

Uporządkowanie oświetlenia będzie polegać również na tym, że nowe latarnie będą identyczne – tak samo będą wyglądały zarówno te stojące przy alejkach, jak i te w pobliżu placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej. Wartość całego remontu to prawie 130 tysięcy złotych – a wszystkie wydatki pokryją środki z budżetu gminy.

Dodajmy, że 6 nowych lamp pojawi się także w okolicy nowego pomostu, który powstanie nad jednym z lokalnych stawów. Budowa takiego przejścia i zagospodarowanie jego okolicy zostaną z kolei dofinansowane ze środków rządowego funduszu „Polski Ład” – ponieważ ta inwestycja mieści się w ramach rewitalizacji tej części Parku Miejskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: Poniatowa – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...