Czas na nowo rozświetlić poniatowski Park Miejski

11 kwietnia 2023

Kategoria:

Dobrze oświetlona droga to bezpieczeństwo – również na tych ścieżkach, które pokonują piesi i osoby szukające chwili oddechu w plenerze. Dlatego dobre wiadomości nadchodzą dla mieszkańców Poniatowej.

Już tego lata Park Miejski w Poniatowej będzie można zobaczyć w zupełnie innym świetle. Takim, które będzie płynąć z nowoczesnych i ekologicznych opraw LED. Włodarze gminy podpisali umowę w sprawie wymiany przestarzałego oświetlenia. Wykonawca to firma z Lubartowa – i ma zakończyć wszystkie prace do 12 czerwca.

Planując modernizację, włodarze uwzględnili liczne prośby i postulaty, od dłuższego czasu zgłaszane przez mieszkańców. Wiadomo więc, że niektóre lampy zostaną przeniesione – tak, żeby w konkretnych zakątkach parku po zmroku nie zalegała już ciemność.

Uporządkowanie oświetlenia będzie polegać również na tym, że nowe latarnie będą identyczne – tak samo będą wyglądały zarówno te stojące przy alejkach, jak i te w pobliżu placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej. Wartość całego remontu to prawie 130 tysięcy złotych – a wszystkie wydatki pokryją środki z budżetu gminy.

Dodajmy, że 6 nowych lamp pojawi się także w okolicy nowego pomostu, który powstanie nad jednym z lokalnych stawów. Budowa takiego przejścia i zagospodarowanie jego okolicy zostaną z kolei dofinansowane ze środków rządowego funduszu „Polski Ład” – ponieważ ta inwestycja mieści się w ramach rewitalizacji tej części Parku Miejskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: Poniatowa – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...