Czas na nowo rozświetlić poniatowski Park Miejski

11 kwietnia 2023

Kategoria:

Dobrze oświetlona droga to bezpieczeństwo – również na tych ścieżkach, które pokonują piesi i osoby szukające chwili oddechu w plenerze. Dlatego dobre wiadomości nadchodzą dla mieszkańców Poniatowej.

Już tego lata Park Miejski w Poniatowej będzie można zobaczyć w zupełnie innym świetle. Takim, które będzie płynąć z nowoczesnych i ekologicznych opraw LED. Włodarze gminy podpisali umowę w sprawie wymiany przestarzałego oświetlenia. Wykonawca to firma z Lubartowa – i ma zakończyć wszystkie prace do 12 czerwca.

Planując modernizację, włodarze uwzględnili liczne prośby i postulaty, od dłuższego czasu zgłaszane przez mieszkańców. Wiadomo więc, że niektóre lampy zostaną przeniesione – tak, żeby w konkretnych zakątkach parku po zmroku nie zalegała już ciemność.

Uporządkowanie oświetlenia będzie polegać również na tym, że nowe latarnie będą identyczne – tak samo będą wyglądały zarówno te stojące przy alejkach, jak i te w pobliżu placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej. Wartość całego remontu to prawie 130 tysięcy złotych – a wszystkie wydatki pokryją środki z budżetu gminy.

Dodajmy, że 6 nowych lamp pojawi się także w okolicy nowego pomostu, który powstanie nad jednym z lokalnych stawów. Budowa takiego przejścia i zagospodarowanie jego okolicy zostaną z kolei dofinansowane ze środków rządowego funduszu „Polski Ład” – ponieważ ta inwestycja mieści się w ramach rewitalizacji tej części Parku Miejskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: Poniatowa – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...