Czas na czternastą przygodę z opolskim Festiwalem FILMOFFO

22 lutego 2023

Kategoria:

Już w ten piątek (24 lutego) do Opola Lubelskiego powróci Festiwal Kina Offowego FILMOFFO. To jedna z najstarszych i najdłużej odbywających się tego typu imprez w kraju, prezentująca nie tylko kino niezależne, ale i muzykę alternatywną.

Po przerwie związanej z pandemią, czas wrócić do wrażeń, których potrafi dostarczyć amatorska kinematografia. Do konkursu kina niezależnego, który jest głównym wydarzeniem opolskiej imprezy, zgłoszono w tym roku 70 filmów z całej Polski. Spośród nich organizatorzy wybrali 17 tytułów które zawalczą o nagrodę przyznawaną przez festiwalową publiczność – statuetkę Złotego Jeża i tysiąc złotych. W Opolskim Centrum Kultury zostaną wyświetlone filmy fabularne, dokumentalne i animacja.

FILMOFFO to także wieczorne koncerty. W piątek (24 lutego) przed publicznością wystąpi Patrick the Pan, czyli Piotr Madejski, który sam pisze teksty i muzykę swoich utworów, a później samodzielnie je realizuje i produkuje. Serwowane przez niego brzmienia należą do pogranicza muzyki elektronicznej. Natomiast w sobotę (25 lutego) scenę zajmie duet Bisz/Radex – opisywany jako jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Ich debiutancki album „Wilczy humor” został świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i krytykę.

Dodatkową atrakcją 14. edycji festiwalu FILMOFFO będzie wystawa plakatów autorstwa Krzysztofa Iwańskiego, absolwenta łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki i Malarstwa.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia będzie bezpłatny – pod warunkiem, że przy wejściu odbierze się specjalną opaskę. Takie wejściówki będzie można odbierać od godz. 16:00 na stanowisku przy wejściu do sali kinowej w Opolskim Centrum Kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury i nieformalna grupa Sorry Film Polska. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; Festiwal Kina Offowego Filmoffo – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...