Czas na czternastą przygodę z opolskim Festiwalem FILMOFFO

22 lutego 2023

Kategoria:

Już w ten piątek (24 lutego) do Opola Lubelskiego powróci Festiwal Kina Offowego FILMOFFO. To jedna z najstarszych i najdłużej odbywających się tego typu imprez w kraju, prezentująca nie tylko kino niezależne, ale i muzykę alternatywną.

Po przerwie związanej z pandemią, czas wrócić do wrażeń, których potrafi dostarczyć amatorska kinematografia. Do konkursu kina niezależnego, który jest głównym wydarzeniem opolskiej imprezy, zgłoszono w tym roku 70 filmów z całej Polski. Spośród nich organizatorzy wybrali 17 tytułów które zawalczą o nagrodę przyznawaną przez festiwalową publiczność – statuetkę Złotego Jeża i tysiąc złotych. W Opolskim Centrum Kultury zostaną wyświetlone filmy fabularne, dokumentalne i animacja.

FILMOFFO to także wieczorne koncerty. W piątek (24 lutego) przed publicznością wystąpi Patrick the Pan, czyli Piotr Madejski, który sam pisze teksty i muzykę swoich utworów, a później samodzielnie je realizuje i produkuje. Serwowane przez niego brzmienia należą do pogranicza muzyki elektronicznej. Natomiast w sobotę (25 lutego) scenę zajmie duet Bisz/Radex – opisywany jako jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Ich debiutancki album „Wilczy humor” został świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i krytykę.

Dodatkową atrakcją 14. edycji festiwalu FILMOFFO będzie wystawa plakatów autorstwa Krzysztofa Iwańskiego, absolwenta łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki i Malarstwa.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia będzie bezpłatny – pod warunkiem, że przy wejściu odbierze się specjalną opaskę. Takie wejściówki będzie można odbierać od godz. 16:00 na stanowisku przy wejściu do sali kinowej w Opolskim Centrum Kultury.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury i nieformalna grupa Sorry Film Polska. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; Festiwal Kina Offowego Filmoffo – Facebook

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...