Co wmurowano w fundament nowej puławskiej strażnicy?

30 maja 2023

Kategoria:

Kilka miesięcy temu z krajobrazu Puław zniknął budynek, który stał na zbiegu ulic Lubelskiej i Słowackiego od niemal pięciu dekad. Teraz trwa wznoszenie nowego gmachu, który ma dobrze służyć strażakom w kolejnych latach.


Właśnie taką intencję zawarto w akcie erekcyjnym, jaki przygotowano z myślą o wznoszonym już gmachu. Wczoraj (29 maja), na placu budowy nowej puławskiej strażnicy, zebrali się lokalni przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz samorządowcy z naszego regionu, na czele z wojewodą lubelskim. W tym gronie odczytano i podpisano wspomniany akt erekcyjny – i wmurowano go w fundament budynku.

Stara strażnica, która liczyła sobie blisko pół wieku, była w bardzo złym stanie technicznym. Wymagała kosztownej modernizacji, dlatego ostatecznie została rozebrana – na jesieni ubiegłego roku. Prace przy wzniesieniu nowej strażnicy mogą potrwać około dwóch lat. Wykonawcą jest firma budowlana z Kielc.

Koszt inwestycji to ponad 30 milionów złotych, ale pomogą dotacje – z budżetu państwa oraz wojewody lubelskiego. Dokumentację projektową sfinansowały wszystkie samorządy gminne i samorząd powiatowy. Z przygotowanych planów wynika, że budynek nowej strażnicy będzie zawierał część garażową, administracyjno-biurową, zaplecze socjalne, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz plac ćwiczebny z boiskiem wielofunkcyjnym.

Poniedziałkową uroczystość na placu budowy połączono z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie obecnie urzędują puławscy strażacy, odbyła się uroczysta zbiórka. Wzięli w niej udział także strażacy-ochotnicy i druhowie z zakładowej jednostki. Tę okazję wykorzystano do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Źródło informacji i zdjęcia: KP PSP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Praca dla Realizator/Montażysta Dźwięku

Realizator/Montażysta Dźwięku- praca W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko Realizator/Montażysta Dźwięku. Obowiązki: - komputerowy montaż treści dźwiękowych off-line - realizacja za pulpitem mikserskim treści radiowych on-line -...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...