Co dalej z przedszkolem na Włostowicach?

7 czerwca 2022

Kategoria:

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach ogłasza dodatkową rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023. Wyniki tego postępowania będą bardzo ważne dla przyszłości tutejszej placówki.

Po rozstrzygniętej pod koniec marca rekrutacji podstawowej, do przedszkola przy ulicy Norblina przyjęto 50 dzieci – i to teoretycznie wyczerpało limit dostępnych miejsc, ponieważ w planach było utworzenie tylko dwóch oddziałów. Z tego powodu rekrutacji uzupełniającej nie przewidziano.

A tymczasem na liście rezerwowej (stworzonej w kwietniu i w maju) widnieje jeszcze 12 potencjalnych podopiecznych. Większość z nich to mali mieszkańcy Włostowic – dlatego niejasna sytuacja wywołała sprzeciw rodziców. Jako społeczność osiedla domagają się, żeby lokalne przedszkole funkcjonowało tak, jak dotąd – zapewniając opiekę i edukację w ramach swoich trzech oddziałów.

Ogłoszona właśnie, dodatkowa rekrutacja, to odpowiedź na petycję złożoną przez rodziców. W piśmie argumentują, że ograniczanie liczby miejsc w osiedlowej placówce jest krzywdzące dla dzieci i może być problematyczne dla rodziców. Od tego, czy mieszkańcy Puław zechcą zapisać dzieci do przedszkola przy ulicy Norblina, zależy to, czy faktycznie wciąż będą tu działać trzy oddziały. Oczywiście, w ten sposób ważą się także losy niektórych pracowników tej placówki.

Aktualne zapisy dotyczą dzieci, które mają skończone przynajmniej 2,5 roku, a maksymalnie 5 lat. Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach trzeba odwiedzić do końca czerwca – żeby w kancelarii wypełnić papierowe dokumenty w sprawie rekrutacji (można to zrobić od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00). Informacje na temat listy przyjętych dzieci mają się pojawić w pierwszej połowie lipca.

Źródło informacji: MP nr 2 w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...