Co dalej z przedszkolem na Włostowicach?

7 czerwca 2022

Kategoria:

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach ogłasza dodatkową rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023. Wyniki tego postępowania będą bardzo ważne dla przyszłości tutejszej placówki.

Po rozstrzygniętej pod koniec marca rekrutacji podstawowej, do przedszkola przy ulicy Norblina przyjęto 50 dzieci – i to teoretycznie wyczerpało limit dostępnych miejsc, ponieważ w planach było utworzenie tylko dwóch oddziałów. Z tego powodu rekrutacji uzupełniającej nie przewidziano.

A tymczasem na liście rezerwowej (stworzonej w kwietniu i w maju) widnieje jeszcze 12 potencjalnych podopiecznych. Większość z nich to mali mieszkańcy Włostowic – dlatego niejasna sytuacja wywołała sprzeciw rodziców. Jako społeczność osiedla domagają się, żeby lokalne przedszkole funkcjonowało tak, jak dotąd – zapewniając opiekę i edukację w ramach swoich trzech oddziałów.

Ogłoszona właśnie, dodatkowa rekrutacja, to odpowiedź na petycję złożoną przez rodziców. W piśmie argumentują, że ograniczanie liczby miejsc w osiedlowej placówce jest krzywdzące dla dzieci i może być problematyczne dla rodziców. Od tego, czy mieszkańcy Puław zechcą zapisać dzieci do przedszkola przy ulicy Norblina, zależy to, czy faktycznie wciąż będą tu działać trzy oddziały. Oczywiście, w ten sposób ważą się także losy niektórych pracowników tej placówki.

Aktualne zapisy dotyczą dzieci, które mają skończone przynajmniej 2,5 roku, a maksymalnie 5 lat. Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach trzeba odwiedzić do końca czerwca – żeby w kancelarii wypełnić papierowe dokumenty w sprawie rekrutacji (można to zrobić od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00). Informacje na temat listy przyjętych dzieci mają się pojawić w pierwszej połowie lipca.

Źródło informacji: MP nr 2 w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...