Co dalej z przedszkolem na Włostowicach?

7 czerwca 2022

Kategoria:

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach ogłasza dodatkową rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023. Wyniki tego postępowania będą bardzo ważne dla przyszłości tutejszej placówki.

Po rozstrzygniętej pod koniec marca rekrutacji podstawowej, do przedszkola przy ulicy Norblina przyjęto 50 dzieci – i to teoretycznie wyczerpało limit dostępnych miejsc, ponieważ w planach było utworzenie tylko dwóch oddziałów. Z tego powodu rekrutacji uzupełniającej nie przewidziano.

A tymczasem na liście rezerwowej (stworzonej w kwietniu i w maju) widnieje jeszcze 12 potencjalnych podopiecznych. Większość z nich to mali mieszkańcy Włostowic – dlatego niejasna sytuacja wywołała sprzeciw rodziców. Jako społeczność osiedla domagają się, żeby lokalne przedszkole funkcjonowało tak, jak dotąd – zapewniając opiekę i edukację w ramach swoich trzech oddziałów.

Ogłoszona właśnie, dodatkowa rekrutacja, to odpowiedź na petycję złożoną przez rodziców. W piśmie argumentują, że ograniczanie liczby miejsc w osiedlowej placówce jest krzywdzące dla dzieci i może być problematyczne dla rodziców. Od tego, czy mieszkańcy Puław zechcą zapisać dzieci do przedszkola przy ulicy Norblina, zależy to, czy faktycznie wciąż będą tu działać trzy oddziały. Oczywiście, w ten sposób ważą się także losy niektórych pracowników tej placówki.

Aktualne zapisy dotyczą dzieci, które mają skończone przynajmniej 2,5 roku, a maksymalnie 5 lat. Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach trzeba odwiedzić do końca czerwca – żeby w kancelarii wypełnić papierowe dokumenty w sprawie rekrutacji (można to zrobić od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00). Informacje na temat listy przyjętych dzieci mają się pojawić w pierwszej połowie lipca.

Źródło informacji: MP nr 2 w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...