Co dalej z przedszkolem na Włostowicach?

7 czerwca 2022

Kategoria:

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach ogłasza dodatkową rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023. Wyniki tego postępowania będą bardzo ważne dla przyszłości tutejszej placówki.

Po rozstrzygniętej pod koniec marca rekrutacji podstawowej, do przedszkola przy ulicy Norblina przyjęto 50 dzieci – i to teoretycznie wyczerpało limit dostępnych miejsc, ponieważ w planach było utworzenie tylko dwóch oddziałów. Z tego powodu rekrutacji uzupełniającej nie przewidziano.

A tymczasem na liście rezerwowej (stworzonej w kwietniu i w maju) widnieje jeszcze 12 potencjalnych podopiecznych. Większość z nich to mali mieszkańcy Włostowic – dlatego niejasna sytuacja wywołała sprzeciw rodziców. Jako społeczność osiedla domagają się, żeby lokalne przedszkole funkcjonowało tak, jak dotąd – zapewniając opiekę i edukację w ramach swoich trzech oddziałów.

Ogłoszona właśnie, dodatkowa rekrutacja, to odpowiedź na petycję złożoną przez rodziców. W piśmie argumentują, że ograniczanie liczby miejsc w osiedlowej placówce jest krzywdzące dla dzieci i może być problematyczne dla rodziców. Od tego, czy mieszkańcy Puław zechcą zapisać dzieci do przedszkola przy ulicy Norblina, zależy to, czy faktycznie wciąż będą tu działać trzy oddziały. Oczywiście, w ten sposób ważą się także losy niektórych pracowników tej placówki.

Aktualne zapisy dotyczą dzieci, które mają skończone przynajmniej 2,5 roku, a maksymalnie 5 lat. Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach trzeba odwiedzić do końca czerwca – żeby w kancelarii wypełnić papierowe dokumenty w sprawie rekrutacji (można to zrobić od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00). Informacje na temat listy przyjętych dzieci mają się pojawić w pierwszej połowie lipca.

Źródło informacji: MP nr 2 w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Lubelskie walczy z azbestem. Z jakimi wynikami?

Czy województwo lubelskie jest już "bezpieczne bez azbestu"? Po czterech latach prowadzenia specjalnego projektu dotowanego ze środków unijnych, podsumowano jego efekty. W XX wieku azbest uchodził za praktyczne i tanie pokrycie dachowe. Niestety po latach okazało się,...

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

“Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki – ponownie w Lublinie

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii i sztuki - już niedługo w Lublinie będzie można stanąć oko w oko ze słynnym obrazem, który robi wrażenie nie tylko rozmachem artystycznej wizji, ale też fizycznymi rozmiarami. "Bitwa pod Grunwaldem" to monumentalny...