Budowa nowej sieci światłowodowej w naszym regionie wciąż trwa

30 stycznia 2023

Kategoria:

Na terenie naszego regionu nadal rozrasta się sieć światłowodowa – chodzi o zadanie realizowane w ramach programu Polska Cyfrowa, którego celem jest likwidacja wykluczenia cyfrowego.

Prace związane z montażem światłowodów są prowadzone głównie przy drogach publicznych, ale też na terenach prywatnych posesji – o ile ich właściciele wyrazili na to zgodę. Tym, co mogą zyskać mieszkańcy pobliskich terenów, jest na przykład dostęp do szerokopasmowego Internetu. Nowa sieć przyniesie taką techniczną możliwość – a poprzez nią swoje usługi będą mogli zaproponować różni operatorzy. Nic więc dziwnego, że postępy w budowie tej sieci bardzo interesują mieszkańców regionu.

Mieszkańcy Zwolenia i okolic już od kilku tygodni zadają w tej sprawie wiele pytań władzom gminy – a urząd miasta cierpliwie tłumaczy, że gmina co prawda wspiera realizację zadania, ale go nie koordynuje i nie ma bezpośredniego wpływu na jakiekolwiek działania. Teraz przekazuje jednak pewne ważne informacje, uzyskane niedawno od wykonawcy.

Firma FIBEE IV przewiduje, że wszystkie prace związane z budową sieci światłowodowej na terenie gminy Zwoleń zakończą się w drugim kwartale tego roku. To znaczy, że jest jeszcze czas, żeby poprosić o przyłączenie danej posesji do nowej infrastruktury cyfrowej – i właśnie do tego zachęcają władze gminy. Żeby nawiązać kontakt z wykonawcą i uzyskać odpowiedzi na ważne pytania, trzeba skorzystać ze strony www.fiberhost.com.

Z pomocą tego serwisu można także sprawdzić aktualny zasięg całej sieci i poznać wszystkie szczegóły na temat tego ogromnego przedsięwzięcia.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu; FIBEE

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Magnuszew i Głowaczów znów będą miastami!

Dwie gminy w mazowieckiej części naszego regionu już za kilka miesięcy rozpoczną nowe rozdziały swoich historii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Magnuszew i Głowaczów trafiły do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusów miast. Wynika z...

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

Jest wsparcie dla zmian w lubelskiej opiece psychiatrycznej

W poniedziałek (24 lipca) Lublin odwiedził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ta wizyta miała ścisły związek z planami, które dotyczą doskonalenia lokalnej opieki nad zdrowiem psychicznym. Szpital Neuropsychiatryczny imienia profesora Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ...