Budowa nowej sieci światłowodowej w naszym regionie wciąż trwa

30 stycznia 2023

Kategoria:

Na terenie naszego regionu nadal rozrasta się sieć światłowodowa – chodzi o zadanie realizowane w ramach programu Polska Cyfrowa, którego celem jest likwidacja wykluczenia cyfrowego.

Prace związane z montażem światłowodów są prowadzone głównie przy drogach publicznych, ale też na terenach prywatnych posesji – o ile ich właściciele wyrazili na to zgodę. Tym, co mogą zyskać mieszkańcy pobliskich terenów, jest na przykład dostęp do szerokopasmowego Internetu. Nowa sieć przyniesie taką techniczną możliwość – a poprzez nią swoje usługi będą mogli zaproponować różni operatorzy. Nic więc dziwnego, że postępy w budowie tej sieci bardzo interesują mieszkańców regionu.

Mieszkańcy Zwolenia i okolic już od kilku tygodni zadają w tej sprawie wiele pytań władzom gminy – a urząd miasta cierpliwie tłumaczy, że gmina co prawda wspiera realizację zadania, ale go nie koordynuje i nie ma bezpośredniego wpływu na jakiekolwiek działania. Teraz przekazuje jednak pewne ważne informacje, uzyskane niedawno od wykonawcy.

Firma FIBEE IV przewiduje, że wszystkie prace związane z budową sieci światłowodowej na terenie gminy Zwoleń zakończą się w drugim kwartale tego roku. To znaczy, że jest jeszcze czas, żeby poprosić o przyłączenie danej posesji do nowej infrastruktury cyfrowej – i właśnie do tego zachęcają władze gminy. Żeby nawiązać kontakt z wykonawcą i uzyskać odpowiedzi na ważne pytania, trzeba skorzystać ze strony www.fiberhost.com.

Z pomocą tego serwisu można także sprawdzić aktualny zasięg całej sieci i poznać wszystkie szczegóły na temat tego ogromnego przedsięwzięcia.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu; FIBEE

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Czy tym razem Puławy zostaną Rowerową Stolicą Polski?

Już niedługo wszyscy mieszkańcy i miłośnicy Puław będą mogli ponownie zaangażować się w walkę o to trofeum. Właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu, ale już z początkiem wiosny ruszy trening do nowej edycji. Do końca maja jest czas, żeby przygotować się do kręcenia...

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Czas na wielkie zmiany w kozienickiej „Trójce”

Jaki jest idealny prezent na 50-lecie? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele - a w przypadku tej kozienickiej szkoły brzmi ono - kosztowny, generalny remont. W Kozienicach rusza głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana...

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Na tę inwestycję gmina Głowaczów czekała od lat

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa i rozbudowa lokalnej oczyszczalni ścieków. Ogromne zadanie, warte prawie 10,5 miliona złotych, zlecono już lubelskiej firmie - i podpisano umowę z wykonawcą. Obiekt, który jest kluczowy dla gminnej gospodarki wodno-ściekowej,...