Budowa nowej sieci światłowodowej w naszym regionie wciąż trwa

30 stycznia 2023

Kategoria:

Na terenie naszego regionu nadal rozrasta się sieć światłowodowa – chodzi o zadanie realizowane w ramach programu Polska Cyfrowa, którego celem jest likwidacja wykluczenia cyfrowego.

Prace związane z montażem światłowodów są prowadzone głównie przy drogach publicznych, ale też na terenach prywatnych posesji – o ile ich właściciele wyrazili na to zgodę. Tym, co mogą zyskać mieszkańcy pobliskich terenów, jest na przykład dostęp do szerokopasmowego Internetu. Nowa sieć przyniesie taką techniczną możliwość – a poprzez nią swoje usługi będą mogli zaproponować różni operatorzy. Nic więc dziwnego, że postępy w budowie tej sieci bardzo interesują mieszkańców regionu.

Mieszkańcy Zwolenia i okolic już od kilku tygodni zadają w tej sprawie wiele pytań władzom gminy – a urząd miasta cierpliwie tłumaczy, że gmina co prawda wspiera realizację zadania, ale go nie koordynuje i nie ma bezpośredniego wpływu na jakiekolwiek działania. Teraz przekazuje jednak pewne ważne informacje, uzyskane niedawno od wykonawcy.

Firma FIBEE IV przewiduje, że wszystkie prace związane z budową sieci światłowodowej na terenie gminy Zwoleń zakończą się w drugim kwartale tego roku. To znaczy, że jest jeszcze czas, żeby poprosić o przyłączenie danej posesji do nowej infrastruktury cyfrowej – i właśnie do tego zachęcają władze gminy. Żeby nawiązać kontakt z wykonawcą i uzyskać odpowiedzi na ważne pytania, trzeba skorzystać ze strony www.fiberhost.com.

Z pomocą tego serwisu można także sprawdzić aktualny zasięg całej sieci i poznać wszystkie szczegóły na temat tego ogromnego przedsięwzięcia.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu; FIBEE

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...