Aresztowano mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od seniorów

21 lipca 2023

Kategoria:

Wydział Kryminalny puławskiej komendy powiatowej odnalazł człowieka odpowiedzialnego za perfidne oszustwo, które wstrząsnęło mieszkańcami naszego regionu.

W minioną sobotę (15 lipca) puławski Sąd Rejonowy na trzy miesiące aresztował mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od seniorów. Na początku lipca ofiarą tego oszusta padł 87-letni mieszkaniec Puław. Zmanipulowany staruszek, przekonany że rozmawia przez telefon z policjantką i pracownikiem poczty, uwierzył że jego oszczędności są w niebezpieczeństwie i dobrowolnie oddał złodziejom 20 tysięcy złotych.

Kryminalni z puławskiej komendy natychmiast rozpoczęli śledztwo w tej sprawie, a ich żmudna praca zakończyła się sukcesem. Ustalili, że za serią oszustw, dokonanych także w innych rejonach kraju, stał 52-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna wciągnął do tych przestępstw swoją 14-letnią kuzynkę, która zabierała pieniądze przekazywane przez oszukanych.

W ubiegłym tygodniu 52-latek został zatrzymany na terenie Krakowa. Znaleziono przy nim nie tylko pieniądze w kwocie niemal 20 tysięcy złotych, ale też inne cenne łupy, stanowiące dowody w tej i innych sprawach – a nawet narkotyki. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem – a że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy – grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. 14-latka również usłyszała zarzuty czynów karalnych – i odpowie przed sądem dla nieletnich.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Spektakl „Treny” – Muzeum Jana Kochanowskiego

Szanowni Państwo, 7️ czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany największym dziełem Jana Kochanowskiego, w którym z ust aktorów nie padną żadne słowa... Spektakl „Treny" w wykonaniu aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba...

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...