Ambitne plany opolskiego szpitala zaczynają się spełniać

7 kwietnia 2023

Kategoria:

Umowa na budowę nowego pawilonu szpitalnego w Opolu Lubelskim – już podpisana. Zdaniem starosty opolskiego była to prawdziwie historyczna chwila.

Formalności dopełniono w minioną środę (5 kwietnia), podczas spotkania w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury. Zjawili się tam lokalni samorządowcy, a także osoby reprezentujące różne lokalne instytucje. Pod ważnym dokumentem podpisy złożyli starosta opolski Dariusz Piotrowski, wicestarosta Janusz Złotucha oraz przedstawiciel firmy MAX-BUD, Grzegorz Pawłowski.

To zielone światło dla inwestycji, na którą czekano od ponad 20 lat. Dzięki rozbudowie szpitala, w Opolu Lubelskim powstanie Wojewódzkie Centrum Opieki Nad Osobami Starszymi. Pomysł na stworzenie takiej instytucji to odpowiedź na potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Uznano, że w nadchodzących latach obecność takiej instytucji będzie bardzo potrzebna.

W nowym pawilonie pojawi się ponad 70 miejsc dla pacjentów, którzy zmagają się z wieloma chorobami i na co dzień potrzebują profesjonalnej, medycznej opieki. Jak dodaje prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, Gabriel Maj, obecnie w tamtejszym zakładzie opiekuńczo-leczniczym na schorowanych, starszych pacjentów czeka 25 łóżek, do dyspozycji jest również 14 miejsc paliatywnych. Zmiana będzie zatem znacząca – a w konsekwencji, Centrum będzie czekało na pacjentów z całej Lubelszczyzny – a nie tylko z samego powiatu opolskiego.

Utworzenie Wojewódzkiego Centrum Opieki Nad Osobami Starszymi będzie kosztowało ponad 22 miliony złotych, ale wszystkie koszty pokryją rządowe dotacje: z Polskiego Ładu (15 300 000 złotych) oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych (7 200 000 złotych). Obecnie szacuje się, że roboty budowlane zakończą się w 2025 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Praca dla Handlowca!

Praca dla Handlowca!

Szukamy HANDLOWCA W związku z rozwojem Radia Impuls, poszukujemy ambitnej osoby na stanowisko handlowca. Szukamy osoby energicznej i komunikatywnej posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz lekkość w rozmowach telefonicznych. Obowiązki: - poszukiwanie nowych...

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu. Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość...

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Rycki staw Buksa czekają duże zmiany!

Gmina Ryki chce mieć naturalne kąpielisko - i wykonała już w tym kierunku kolejny ważny krok. Kilka dni temu podpisała umowę z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, które jest właścicielem stawu Buksa. Władze Ryk zabiegały o zawarcie tego porozumienia już od dłuższego...