17 szkół średnich z naszego regionu wśród najlepszych w Polsce!

13 stycznia 2022

Kategoria:

Znamy nowy ranking najlepszych polskich szkół średnich, przygotowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Obecność w tym gronie to oznaka prestiżu.

W naszym regionie największe powody do dumy ma puławski Zespół Szkół Technicznych imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Technikum nr 4 zajęło wysokie, 40. miejsce w ogólnopolskim rankingu, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o aż 49 oczek – dlatego otrzymało też status „Złotej Szkoły”. W samym województwie lubelskim popularny „Chemik” jest na 3. miejscu wśród najlepszych techników.

W kategorii liceów ogólnokształcących najlepszy wynik w całym naszym regionie także należy do puławskiej placówki. II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach zajęło 236. miejsce w ogólnopolskim rankingu i 10. w wojewódzkim. Poprawiło swój ubiegłoroczny wynik o 4 oczka i ponownie zapracowało na status „Srebrnej Szkoły”.

W sumie, w tegorocznym zestawieniu znalazło się 17 szkół średnich z naszego regionu: 12 liceów i 5 techników. Wśród liceów są to kolejno:

 • II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach – 236. w kraju i 10. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie – 351. w kraju i 16. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • LO im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu – 352. w kraju i 83. w województwie mazowieckim i status „Srebrnej Szkoły”
 • I LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach – 374. w kraju i 18. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • II LO w Kozienicach (w Zespole Szkół nr 1) – 406. w kraju i 94. w województwie mazowieckim i status „Srebrnej Szkoły”
 • I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – 552. w kraju i 124. w województwie mazowieckim i status „Brązowej Szkoły”
 • I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach – 686. w kraju i 33. w województwie lubelskim i status „Brązowej Szkoły”
 • III LO im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach – 866. w kraju i 45. w województwie lubelskim i status „Brązowej Szkoły”
 • LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie – 55. w województwie lubelskim
 • LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej – 62. w województwie lubelskim
 • LO im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie – 67. w województwie lubelskim
 • LO im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim – 68. w województwie lubelskim.

Wszystkie pozostałe lubelskie licea zanotowały spadki wobec wyników z ubiegłego roku. Szkoły z Poniatowej i Nałęczowa wróciły do rankingu po przerwie, a opolskie liceum debiutowało w zestawieniu. Z kolei wśród mazowieckich liceów dwa odnotowały bardzo duże skoki w górę: zwoleńskie o 148 miejsc, a kozienickie I LO – aż 343 miejsca.

A w gronie najlepszych techników znalazły się:

 • Technikum nr 4 w Puławach (ZST im. Marii Curie-Skłodowskiej) – 40. w kraju i 3. w województwie lubelskim
 • Technikum w ZS im. Jana Koszczyca-Witkiewicza – 358. w kraju i 17. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 2 w Rykach – 32. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie – 56. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 1 w Rykach – 58. w województwie lubelskim.

Duży sukces odnotowało kazimierskie technikum, które zadebiutowało w rankingu z tak dobrym wynikiem, że od razu zdobyło status „Brązowej Szkoły”. Nowe w zestawieniu są także oba ryckie technika, ale uplasowały się poza krajową 500.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Rycka pływalnia przejdzie metamorfozę

Tych, którzy lubią aktywny, wodny wypoczynek, a nie pogardzą również relaksem, który może im wyjść na zdrowie, zapewne ucieszą plany, które zaczyna wcielać w życie ryckie starostwo. To już pewne - w ciągu najbliższych trzynastu miesięcy rycka pływalnia powiatowa...

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich. Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego...

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych. Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego...