17 szkół średnich z naszego regionu wśród najlepszych w Polsce!

13 stycznia 2022

Kategoria:

Znamy nowy ranking najlepszych polskich szkół średnich, przygotowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Obecność w tym gronie to oznaka prestiżu.

W naszym regionie największe powody do dumy ma puławski Zespół Szkół Technicznych imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Technikum nr 4 zajęło wysokie, 40. miejsce w ogólnopolskim rankingu, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o aż 49 oczek – dlatego otrzymało też status „Złotej Szkoły”. W samym województwie lubelskim popularny „Chemik” jest na 3. miejscu wśród najlepszych techników.

W kategorii liceów ogólnokształcących najlepszy wynik w całym naszym regionie także należy do puławskiej placówki. II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach zajęło 236. miejsce w ogólnopolskim rankingu i 10. w wojewódzkim. Poprawiło swój ubiegłoroczny wynik o 4 oczka i ponownie zapracowało na status „Srebrnej Szkoły”.

W sumie, w tegorocznym zestawieniu znalazło się 17 szkół średnich z naszego regionu: 12 liceów i 5 techników. Wśród liceów są to kolejno:

 • II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach – 236. w kraju i 10. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie – 351. w kraju i 16. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • LO im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu – 352. w kraju i 83. w województwie mazowieckim i status „Srebrnej Szkoły”
 • I LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach – 374. w kraju i 18. w województwie lubelskim i status „Srebrnej Szkoły”
 • II LO w Kozienicach (w Zespole Szkół nr 1) – 406. w kraju i 94. w województwie mazowieckim i status „Srebrnej Szkoły”
 • I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – 552. w kraju i 124. w województwie mazowieckim i status „Brązowej Szkoły”
 • I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach – 686. w kraju i 33. w województwie lubelskim i status „Brązowej Szkoły”
 • III LO im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach – 866. w kraju i 45. w województwie lubelskim i status „Brązowej Szkoły”
 • LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie – 55. w województwie lubelskim
 • LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej – 62. w województwie lubelskim
 • LO im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie – 67. w województwie lubelskim
 • LO im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim – 68. w województwie lubelskim.

Wszystkie pozostałe lubelskie licea zanotowały spadki wobec wyników z ubiegłego roku. Szkoły z Poniatowej i Nałęczowa wróciły do rankingu po przerwie, a opolskie liceum debiutowało w zestawieniu. Z kolei wśród mazowieckich liceów dwa odnotowały bardzo duże skoki w górę: zwoleńskie o 148 miejsc, a kozienickie I LO – aż 343 miejsca.

A w gronie najlepszych techników znalazły się:

 • Technikum nr 4 w Puławach (ZST im. Marii Curie-Skłodowskiej) – 40. w kraju i 3. w województwie lubelskim
 • Technikum w ZS im. Jana Koszczyca-Witkiewicza – 358. w kraju i 17. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 2 w Rykach – 32. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie – 56. w województwie lubelskim
 • Technikum nr 1 w Rykach – 58. w województwie lubelskim.

Duży sukces odnotowało kazimierskie technikum, które zadebiutowało w rankingu z tak dobrym wynikiem, że od razu zdobyło status „Brązowej Szkoły”. Nowe w zestawieniu są także oba ryckie technika, ale uplasowały się poza krajową 500.

Miejsce na reklamę

Powiązane posty

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – znów czeka na uczestników!

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale. W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu...

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

To już 80. rocznica „Krwawej Środy”

Kilka dni z listopada 1942 roku zapisało się na kartach historii Kazimierza Dolnego w wyjątkowo ponury sposób. Dziś przykre wydarzenia wspominała gminna społeczność. Dzisiaj (18 listopada) wypada kolejna rocznica tak zwanej "krwawej środy" czyli początku brutalnej...

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Zima nie zaskoczy lubelskich drogowców

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że zimowa pogoda nadchodzi już wielkimi krokami. Gdy krajobraz za oknami stanie się biały, zrobi się urokliwie - ale na drogach mogą pojawiać się pewne utrudnienia. Do sezonu zimowego przygotowany jest już Zarząd Dróg Wojewódzkich w...